Zmieniam siebie i bloga

Zaczynam pisać ten wpis w poniedziałek 26 czerwca i raczej tego samego dnia ten wpis się nie pojawi, ale nie o to chodzi. Dzisiaj jest dzień w którym postanowiłem zmienić nieco siebie i tego bloga zarazem. Jak już pewnie zauważyłeś (jeśli byłeś tu wcześniej), że posty przez ostatnie dwa lata pojawiały się głównie w czasie trwania konkursu Daj Się Poznać. Pora to zmienić, bo zależy mi na tym miejscu i na Tobie, ale do tej pory miałem problemy z motywacją. Pora się za to wszystko poważnie zabrać.

Zmiana siebie

Od dłuższego czasu śledzę vloga Mirka Burnejko. Mirek ostatnio zakończył niesamowitą rzecz. Rok temu postanowił sobie, że będzie nagrywał swoje życie i publikował każdy dzień na YouTubie. W minioną sobotę pojawiło się nagranie numer 365 czym zakończył pierwszy sezon filmów. Oglądając 2 ostatnie filmiki pomyślałem sobie ‚kurcze może coś jest w tych trzech poziomach, które sobie wymyślił’. Bo musisz wiedzieć, że Mirek oprócz całej masy innych rzeczy prowadzi bloga Trzy Poziomy na którym podzielił się swoimi celami życiowymi. Wszystkie cele podzielone są na trzy poziomy tak, aby w trakcie ich realizacji mógł się nagrodzić za dobrze wykonaną robotę.

Mirek namawia wszystkich żeby zrobili podobnie. Pewnie nie wszyscy którzy coś podobnego zrobili podzielą się tym szerszej publiczności. Ja jednak gdzieś kiedyś przeczytałem (i wiele razy słyszałem), że jak się do czegoś zdeklarujesz publicznie to masz większą motywację że to zrobić.

Dodatkowo przejrzałem swoją listę postanowień i po raz kolejny stwierdziłem, że postanowienia noworoczne są o kant dupy potłuc. Marny wymysł na motywację, który tworzymy w momencie w którym motywować się nie chcemy (bo mamy kaca po sylwestrze). Jest to coś zawieszonego na dany rok do którego nie przykłada się zbyt dużej wagi.

Co innego cele. Niektóre bardzo długo terminowe (najdalszy mój chyba na 2025 rok) i takie, których być może nie uda się zrealizować, ale dążenie do nich na pewno wiele mnie nauczy i pozwoli ruszyć wiele aspektów życia.

Tak więc od słów do czynów prezentuję moją listę, którą znajdziecie na tej stronie. Lista pewnie będzie rosła tym bardziej, że jeszcze nie wszystkie cele mam odwagę opublikować 🙂

Zmiana bloga

Skoro podzieliłem się jak planuję zmienić siebie to pora teraz na bloga. Zmian będzie przynajmniej kilka.

Jak widzisz, pierwszy cel jest związany z pisaniem właśnie. Od teraz przynajmniej raz na dwa tygodnie będzie pojawiać się nowy post. W sumie z wyliczeń wyszło mi, że powinienem napisać przynajmniej 13 artykułów. Mam jednak nadzieję, że będzie ich jednak więcej. Niemniej kolejnym etapem jest pisanie co tydzień, czyli na 2018 trzeba zaplanować 52 posty (podwojenie liczby, która ma być do końca roku). Chciałbym żeby pisanie weszło mi w normalny cykl tygodnia co miejmy nadzieję poskutkuje też ciekawymi treściami.

Co więcej raz w miesiącu będzie pojawiało się podsumowanie w dążeniu do realizacji celu. Będziesz dokładnie wiedział jak mi idzie (szczególnie z zadaniami w których faktycznie co miesiąc może się coś zmieniać jak Waga 🙂 ).

Takie zmiany będą niosły za sobą też to, że treści na blogu nie zawsze będą stricte techniczne. Zmiana siebie, dążenie do celów, większa regularność w niektórych aspektach życia będzie się wiązała też z potrzebą zwiększenia produktywności także i o tym będę co jakiś czas pisał.

Mam nadzieję, że zmiana formy przypadnie Ci do gustu i pomożesz mi w realizowaniu moich celów na przykład poprzez zaproszenie swoich znajomych do przeczytania kolejnych ciekawych artykułów.

Na pewno będzie to ciekawy eksperyment, który mam nadzieję zmieni nie tylko mnie.

P.S. A jednak udało się tego samego dnia 🙂 Enjoy.

Related posts